WHAT DO YOU DESIRE: A HALF OR A WHOLE BUSINESS?

A conversation about courage, without addressing fear, is half…
Wednesday 26 June/by Christian Campbell

The Point of no Return

When we leap from an airplane, the…
Friday 29 March/by Christian Campbell

Staying Ahead of the Curve: How Consulting Firms Thrive in a Dynamic Landscape.

In the fast-paced and ever-evolving world of business,…
Wednesday 25 October/by Christian Campbell

Magtsyg 5 – Det sidste kapitel?

Et psykologisk studie i magtsyge, nærmest skrevet i menneskesprog.
Relevans
Hvis…
Monday 22 May/by Christian Campbell

Hemmeligheden bliver røbet?!?

Hvis nu vi skærer business helt ind til benet......



Monday 22 November/by Christian Campbell

Fanget i Psykopatens net

Lyt til artiklen her: Fanget i psykopatens net

”Løb den…
Wednesday 03 November/by Christian Campbell

Tror du også på det umulige?

Bare lige en tanke #9 med Christian Campbell

"Vi skal tro…
Monday 27 September/by Christian Campbell

“Så det du siger er…..” Bare lige en tanke #8 Med Christian Campbell

PAS PÅ!!!! Den type menneske, som mener de skal oversætte alt…
Tuesday 13 July/by Christian Campbell

Nokias CEO disser Apple – Bare lige en tanke #7 – Med Christian Campbell

Nokias CEO disser Apple: Hør og se meget mere om dette og lær…
Thursday 01 July/by Christian Campbell

Psykopaten, som du aldrig har set hende eller ham før.

Det bedste skjulested for ondskaben, er bag godheden. Det bedste…
Wednesday 10 March/by Christian Campbell

En kop inspiration med en sjat realiteter og lidt håb, tak!

”En kop kaffe med lidt mælk og sukker” sagde jeg, imens…
Tuesday 09 March/by Christian Campbell

Fyldepen, arrogance og provokation

Jeg glemmer aldrig min første kunde, hvor jeg skulle lave et…
Friday 04 December/by Christian Campbell
Clicky